flag Судова влада України

Інформація щодо виборів 28.10.2012 року

 

Графік роботи Слов’яносербського районного суду

Луганської області у період виборчого процесу

чергових виборів народних депутатів України 

 

Шановні громадяни!

З метою належної організації роботи Слов’яносербський районний суду Луганської області у період виборчого процесу чергових виборів народних депутатів України, які відбудуться 28 жовтня 2012 року, повідомляємо наступне:

Починаючи з 30 липня 2012 року встановлено графік чергування суддів та працівників апарату

Слов’яносербського районного суду Луганської області  у святкові та вихідні дні, а саме:

у святкові та вихідні дні – кожного дня з 08-00 до 17-00 год.

27 жовтня 2012 року суд працює з 08-00 до 24-00 год.

та 28 жовтня 2012 року суд працює з 00-00 до 24-00 год.

  

З 30 липня 2012 року в Україні розпочався виборчий процес, чергові вибори народних депутатів України відбудуться 28 жовтня 2012 року.

 

Питання організації, порядок проведення виборів народних депутатів України, здійснення виборчого процесу, його забезпечення та гарантування врегульовані Законом України «Про вибори народних депутатів України».

 

 

З метою судового захисту своїх виборчих прав суб’єкти  виборчого процесу звертаються до адміністративного суду в порядку передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України (КАС України).

 

ВИТЯГ

із Закону України «Про вибори народних депутатів України»

 Розділ V

СПИСКИ ВИБОРЦІВ

        Стаття 40. Порядок ознайомлення виборців із попереднім списком виборців на звичайній виборчій дільниці та усунення неправильностей у списку виборців

 

        10. Адміністративний позов про уточнення списку виборців може бути подано до суду в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України. Суд при розгляді даного адміністративного позову звертається до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців із запитом щодо уточнення відомостей про виборця.

              11. Рішення суду про внесення змін до попереднього списку виборців не пізніш як за п'ять днів до дня голосування подається виборцем до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців або до відповідної дільничної виборчої комісії для негайного направлення до такого органу, а пізніше цього строку - до дільничної виборчої комісії.

 

Стаття 42. Внесення змін та уточнень до уточненого списку виборців на звичайній виборчій дільниці

              1. Зміни до уточненого списку виборців вносить голова або заступник голови та секретар дільничної виборчої комісії на підставі рішення суду та повідомлення органу ведення Державного реєстру виборців.

               2. У день голосування зміни до уточненого списку виборців вносяться виключно на підставі рішення суду.

 

Стаття 43. Порядок складання та уточнення списків виборців на спеціальних виборчих дільницях

              10. Виборець має право звернутися із заявою до дільничної виборчої комісії спеціальної виборчої дільниці або безпосередньо до суду щодо обставин, передбачених частиною третьою статті 40 цього Закону.

          13. Адміністративний позов про уточнення списку виборців може бути поданий до суду у порядку і строки, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України.

  

ВИТЯГ

З КОДЕКСУ АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДОЧИНСТВА УКРАЇНИ

 

 

Розділ III

ПРОВАДЖЕННЯ В СУДІ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ

 

Глава 6

ОСОБЛИВОСТІ ПРОВАДЖЕННЯ В ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЯХ

 АДМІНІСТРАТИВНИХ СПРАВ

 

Стаття 173. Особливості провадження у справах щодо уточнення списку виборців

 

     1. Право звернутися з адміністративним позовом про уточнення списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, має кожен, хто має право голосу на відповідних виборах або референдумі.

     2. Адміністративні справи щодо уточнення списку виборців розглядає місцевий загальний суд як адміністративний суд за місцезнаходженням відповідної комісії.

     3. Позовна заява про уточнення списку виборців подається до адміністративного суду без сплати судового збору. Позовну заяву може бути подано не пізніш як за два дні до дня голосування. Суд при розгляді даного адміністративного позову звертається до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців із запитом щодо уточнення відомостей про виборця.

     4. Суд вирішує адміністративні справи щодо уточнення списку виборців у дводенний строк після надходження позовної заяви, але не пізніше ніж за два дні до дня голосування, а якщо позовна заява надійшла за два дні до дня голосування, - невідкладно.

     5. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

     6. Постанови адміністративного суду щодо внесення змін у списки виборців виконуються негайно.

 

     

Розділ III

ПРОВАДЖЕННЯ В СУДІ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ

 

Глава 3

СУДОВИЙ РОЗГЛЯД СПРАВИ

 

Стаття 122. Розгляд адміністративної справи у судовому засіданні

 

     1. Адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби розглядаються та вирішуються протягом розумного строку, але не більше двадцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

     2. Судовий розгляд адміністративної справи здійснюється в судовому засіданні з викликом осіб, які беруть участь у справі, після закінчення підготовчого провадження.

     3. Судове засідання проводиться у спеціально обладнаному приміщенні - залі судових засідань. Окремі процесуальні дії в разі необхідності можуть вчинятися за межами приміщення суду.

     4. Особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.